Інтернет на Домінікані. Яку сімку придбати?
Сер 23, 2021
Кападокія. Який тур обрати?
Жов 5, 2021

Чорногорія. Найкращі локації . Котор

Котор, його називають перлиною Адріатики, розташованої на узбережжі мальовничої Бока-Которської бухти біля підніжжя гірського масиву. Тут ви зможете подивитися на багату культурну спадщину, тепле море і бронзовий загар. Весь Котор розташований уздовж узбережжя і займає південно-східну частину Которської затоки. Вулиці знаходяться безпосередньо біля підніжжя гірського масиву Ловчен і пагорба.

Клімат

Влітку в цій частині Чорногорії тепло і сухо, а зима волога і м’яка. Сама спекотна погода встановлюється в липні-серпні (середня температура + 28 … + 29 ° C), найхолодніший місяць – січень (середня температура + 7,5 ° C). Осінній температурний графік тепліше весняного. З березня по травень температура повітря піднімається від +11 до + 21 ° C, а з вересня до кінця листопада плавно знижується від +24 до + 14 ° C. Найбільше дощів районі Бока-Которської бухти випадає восени і взимку (з листопада по березень). Купальний сезон в Которі триває до 150 днів на рік починаючи з травня.

Пам’ятки

Фортеця Святого Іоана

Фортеця побудована за часів правління Венеціанської Республіки і модернізована австро-угорцями. Спорудження настільки гармонійно доповнює і вписується в ландшафт, що в похмурий день його стіни зливаються з природою. Фото: вид на фортецю з вищої її точки На вершину фортеці можна потрапити двома шляхами:

  • Платний. Вартість 8 євро. Вносьте плату і піднімаєтеся по сходах. Дорога досить вузька, доводиться пропускати або обганяти інших туристів. З листопада по березень по сходах можна піднятися безкоштовно. Час підйому – 1 година.
  • Безкоштовний. До пам’ятки веде стара австрійська дорога, розташована за гідростанцією. Потім можна спуститися по сходах в Старе місто. Час підйому – 1,5 години.

З точки зору комфорту другий шлях краще, оскільки підніматися по пологій грунтовці зручніше, ніж по сходах. Крім цього, по дорозі є на що подивитися – з одного боку море, з іншого – гори, а з третього – фортеця. Головна перевага – тут немає натовпів народу.

У безпосередній близькості від фортеці знаходиться храм Святого Іоанна, до нього ведуть півтори тисячі сходинок, на шляху зустрічається церква Богородиці Здоров’я

Церква Святого Луки

Церква побудована в 1195 році і кілька століть була призначена тільки для католиків і православних. Це унікальна споруда, яка вціліла в своєму первозданному виді донині. До 17 століття в тут було 2 вівтаря “католицький і православний”, але потім влада міста прибрала і залишила тільки православний, який зроблений в грецькому стилі. На підлозі можна побачити погребельні кам’яні плити з римськими цифрами. Тут поховані сотні людей, які раніше були поховані на площі перед церквою і щоб звільнити територію – зробили саме так. Зберігаються мощі (кісточка) Св. Луки перед вівтарем справа. Також є невелика прибудова в лівій частині будівлі – церква Св. Спірідона.

Ворота і входи Котора

У Старе місто можна потрапити через три входи. Серед них ворота Річкові – їх побудували свого часу як нагадування про перемогу городян над Барбароссой, який, незважаючи на свій потужний флот, не зміг заволодіти Котором. Другий вхід – ворота Гурдіча, з’єднані з фортецею і містом підйомним мостом. Що ж стосується Морських воріт, то вони були викладені з потужних кам’яних блоків ще в 16 столітті і прикрашені красивим барельєфом, що зображує святих і Богородицю з немовлям.

Старий Котор

Яскраві і драматичні історичні події відображаються в хитрому сплетінні вулиць, архітектурі старовинних будівель, велич церков, розкоші палаців еліти. Тож не дивно, що Старий Котор занесений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Збройна площа КотораОружейная площа Обов’язково пройдіться по всьому площами міста. Почніть з Збройової, де знаходиться Годинникова вежа, побудована в XVII столітті.

Якщо ви думаєте, що в світі тільки одна Пізанська вежа нахилилася під своєю вагою, ви помиляєтеся. Годинникова вежа, не витримавши натиску землетрусів, теж трохи нахилилася, ніж зараз і привертає інтерес. На площі є пам’ятки: Арсенал, охоронна вежа, міський театр, і ганебний стовп, де оголошували обвинувальні вироки.