Шрі Ланка
Бер 7, 2021
Коломбо
Бер 9, 2021

Сігірія

Сігірія

Сігірія – самотня скеля висотою 170 м і зведена на ній фортеця в окрузі Матале, в центральній частині країни. На вершині гори був побудований замок, стіни якого розписані унікальними фресками. Частина останніх збереглися по сьогоднішній день. На половині шляху до вершини є плато, де прибулих зустрічають величезні ворота у вигляді левових лап. За однією з версій фортеця була зведена за бажанням царя Кассапа, а після його смерті палац спорожнів і стояв занедбаним. До XIV століття на території Сігірії функціонував буддистський монастир. Сьогодні пам’ятка включена в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і знаходиться під його охороною.

sigiriya
Сігірія Фрески

Фрески

Західний схил Левиної скелі являє собою унікальне явище – він майже повністю покритий стародавніми фресками. Саме тому поверхня пагорба називають гігантської картинної галерей.

У минулому картини покривали весь схил із західного боку, а це поверхня площею 5600 м. Кв. За однією з версій на фресках були зображені 500 дівчат. Їх особа не встановлена, в різних джерелах зустрічаються різні припущення. Одні вважають, що на фресках – образи придворних дам, інші вважають, що це дівчата, які брали участь обрядах релігійного характеру. На жаль, більшість малюнків втрачено.

Дзеркальна стіна

У роки правління Касьяпа стіну регулярно полірували, щоб монарх, прогулюючись уздовж неї, міг бачити власне відображення. Сучасна версія стіни частково покрита різними віршами і посланнями. На стіні Левиної скелі також присутні написи, які датуються 8 століттям. Зараз залишити послання на стіні можна, заборона ввели, щоб захистити стародавні написи.

Дзеркальна стіна. Сігірія

Кам’яні сади

Це величезні валуни, між якими проходять пішохідні доріжки. Кам’яні сади можна знайти біля підніжжя Левиної гори, в уздовж схилів. Камені настільки великі, що на більшості з них були побудовані будівлі. Так само вони виконували оборонну функцію – при настанні ворогів їх зіштовхували вниз на атакуючих.

Камяні сади
Водні сади Сігірія

Водні сади

Вони розбиті за загальноприйнятою схемою в центральній частині фортечної території.

Перший з них – острівець серед води, з’єднаний з сусідніми ділянками землі 4 насипами.

Другий складається з 2-х довгих басейнів, облаштованих по обидві сторони доріжки. Вода до басейнів підводилася двома каналами, поруч з якими збереглися фонтани, які харчуються водою підземних джерел. Після дощів деякі з них діють, на радість туристів. Фортеця Сігірія, Шрі-Ланка Тут же на двох великих островах були побудовані невеликі літні палаци.

Третій кам’яний сад розташовувався трохи вище і вдавав із себе восьмикутний басейн, до якого вели водні артерії. Вся система водних садів, гідна найвищої оцінки і захоплення, була пов’язана між собою підземним водопроводом, сполученим із зовнішнім ровом, що беруть початок з величезного штучного озера.