Пуерто Плата
Січ 16, 2021
Який район обрати в Дубай?
Лют 5, 2021

Хуан Доліо

Хуан Доліо – селище на південному узбережжі Домінікани, розташований між столицею країни Санто Домінго і регіоном Ла Романа. Він омивається теплими водами Карибського моря, з пологим заходом у воду, але дрібні корали є, тому спецвзуття зайвим не буде. Тут немає ультрарозкішних готелів-палаців, як в Баваро, зате звідси близько до головних визначних пам’яток, а ціни нижчі. В Хуан Доліо дешевше, тут мало російськомовних, а на вихідних місцеві домініканці шумно відпочивають

кращі готелі:

Emotions by Hodelpa 5

Casa Hemingway 5

Coral Costa Caribe Resort 4

З переваг: До столиці всього 60 км, а не 210, як від Баваро. Ближче звідси і до півострова Самана, і до гірських районів Харабакоа і Констанца, і навіть до північного узбережжя. Якщо хочете дослідити країну, то відпочивати краще саме в цих краях. У самому селищі особливих пам'яток немає, але тут просто приємно гуляти. Широкий білий бульвар, повиті виноградом парканчики, підсвічені висотки готелів, безліч затишних пекарень і барів з живою музикою. Вечірній променад - обов'язкова частина місцевого життя. А ось чисто туристичних розваг, начебто дельфінарію, тарзанки, баггі тут немає.

Пляж

Пляжна зона простягнулася вздовж усього міста. Чистий дрібний пісок, високі пальми і хвилююча синя даль моря наводять на думки про втрачений рай і умовляють залишатися тут якомога довше. Море в районі пляжу Хуан-Доліо відгороджене від високих потужних хвиль штучним хвилерізом, який активно освоюють корали, а слідом за ними морські зірки, морські їжаки, різнокольорові коралові рибки і інша підводна живність. У прибережній зоні дно не глибоке, можна комфортно відпочивати на пляжі разом з дітлахами. Єдиний недолік громадського пляжу – тут в деяких місцях важко заходити в воду без спеціального взуття через наросших на дні коралів. Але можна відпочивати і на пляжах, що належать готелям – там дно гарантовано чисте.

IMG_5085

Розваги

images

Дайвінг особливо популярний в Хуан-Доліо, в готелях є спеціалізовані магазини, де можна купити спорядження або придбати сертифікат на проходження курсів. Всього в годині їзди розташований кращий в Домінікані дайвінг центр – Каталіна Айленд. Туристів чекають мальовничі рифи і затоплені кораблі. Новачки можуть займатися дайвінгом безпосередньо біля берега, так як кораловий риф знаходиться близько до пляжу.

Оскільки цікавих пам’яток в місті немає, туристи воліють купувати екскурсії. Найбільш цікаві: романтична вечірня екскурсія в Санто-Домінго, екстремальне сафарі на джипах, поселення художників. В останньому напишуть портрет і виконають традиційну для Іспанії серенаду.

В околицях Хуан-Доліо збереглося кілька печер, в одній з них протікає річка протяжністю 7 км, а в деяких можна подивитися унікальні наскельні малюнки. Найпопулярніша печера – «Три ока».

Погода

В цілому клімат Хуан-Доліо підходить для відпочинку на протязі всього року. З початку літа і до середини осені в Домінікану приходить сезон ураганів. З початком осені до вітру додаються дощі, але вони короткочасні і зовсім не псують враження від подорожі. Взимку в Хуан-Доліо настає високий сезон – це найбільш сприятливий час для пляжного релаксу та купання в морі. Вдень повітря прогрівається до +30 градусів, море трохи прохолодніше, але завжди тепліше +25 градусів. У першій половині весни місцеві жителі готуються до сезону дощів, який приходить в квітні. Втім, велика кількість опадів ніяк не позначається на температурних показниках, гуляти по місту, відвідувати екскурсії цілком комфортно.